Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Szpital Powiatowy w Jarocinie
  • Strona Powiatu Jarocińskiego

Przejdź do: www.powiat-jarocinski.pl

Treść strony

Nieodpłatna Pomoc Prawna i Mediacja

Masz kłopoty w sprawach prawnych lub z zakresu innych spraw życia codziennego?

Możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora.

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich we wszystkich punktach pomocy prawnej w Jarocinie, Jaraczewie, Kotlinie i Żerkowie. 

  • Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.
  • Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
  • Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.
  • Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Chcesz skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego?

Umów się na wizytę w punkcie.

Rejestracja wizyt: pod numerem telefonu: 783 888 201 lub 62 7407922 (pn-pt w godz. od 8.00 do 15.00), lub przez stronę internetową: np.ms.gov.pl, e-mailem: rejestracjanpp@powiat-jarocinski.pl, lub osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie, pok. 18 (B. Andraszak)

Z darmowych porad prawnych i obywatelskich można korzystać tylko osobiście, bezpośrednio w siedzibach punktów.